Konsultacja trychologiczna

Podczas konsultacji przeprowadzam z Tobą bardzo obszerny wywiad, który dotyczy m.in. chorób, przyjmowanych leków, przebytych infekcji, pielęgnacji itp. Dobrze, jeśli wcześniej zastanowisz się co istotnego sama/sam zauważyłaś/łeś.  Wszystko jest ważne.

Następnie przechodzimy do badania mikrokamerą. W różnych powiększeniach i światłach określam, w jakim stanie jest Twoja skóra głowy, biorę pod uwagę: jej unaczynienie, keratozy, ilość łoju na skórze, wydajność mieszkową i inne bardzo ważne kwestie.

Na sam koniec dostajesz ode mnie zalecenia, w których wskazuję Ci propozycję terapii domowej, gabinetowej (pracuję na produktach firm, które mają badania kliniczne świadczące o ich skuteczności!), sugeruję wykonanie badań oraz suplementację, a także na co musisz zwrócić uwagę w żywieniu i stylu życia. Pamiętaj, że proces np. wypadania włosów jest wieloetapowy i odbywa się na kilku płaszczyznach jednocześnie. Jeżeli nie będzie między nami współpracy – efektów nie będzie.

Jak się przygotować do konsultacji?

  1. umyj głowę około 24h przed wizytą,
  2. nie stosuj mocnych, oczyszczających szamponów,
  3. nie używaj stylizatorów typu lakiery, pianki, itp.,
  4. w przypadku łysienia – nie posypuj skóry głowy mikrowłóknami,
  5. jeżeli masz wyniki badań do pół roku wstecz – zabierz je ze sobą,
  6. zapamiętaj nazwy szamponów i odżywek, których używasz na co dzień albo zrób zdjęcie/przynieś,
  7. jeśli zażywasz jakieś leki – zapamiętaj nazwy, zrób zdjęcie albo najlepiej przynieś,
  8. przed wizytą nie można farbować włosów co najmniej dwa tygodnie,
  9. nie czesz włosów bezpośrednio przed wizytą.

Często pytasz czy możesz przed wizytą wykonać jakieś badania, bo nie masz aktualnych. Proponuję poczekać do konsultacji i ewentualnych moich zaleceń. Jeżeli jednak umiesz dobrze przygotować się do badań i zminimalizujesz jakiekolwiek przekłamania czy złe przygotowanie (m.in. odstawienie suplementów, brak miesiączki itp.) to znajdziesz poniżej najbardziej uniwersalną i podstawową listę badań, które mogą nam pomóc w znalezieniu przyczyny problemów:
-morfologia z rozmazem,
– żelazo,
– ferrytyna,
– witB12,
– witD25OH,
– panel tarczycowy (TSH, ft3, ft4, antyTG, antyTPO),
– glukoza i insulina na czczo,
– próby wątrobowe,
– lipidogram.

Zapisując się na wizytę poinformuj, ze posiadasz wyżej wymienione badania i chcesz od razu je przeanalizować i ułożyć suplementację (będzie inna cena – patrz „cennik”)

Kontrola

Kontrola po wykonanej terapii – w zależności od problemu –  następuje po określonym czasie. Jest nam ona potrzebna do oceny postępu terapii. W jej przebiegu skóra może ulec zmianie oraz jej potrzeby mogą się zmienić.

Ważne! Jeżeli widzisz dużą poprawę – mimo to – wróć na kontrolę. Bardzo ważne jest prowadzenie długofalowe, aby nie było nawrotu z dużym nasileniem.

Dodatkowo na kontroli oceniamy badania oraz modyfikujemy suplementację, pielęgnację domową.