KARBOKSYTERAPIA NA TWARZ I CIAŁO

Karboksyterapia jest jednym z bezpieczniejszych zabiegów, jakie można wykonać. Dwutlenek węgla (CO2) naturalnie występuje w naszym organizmie, głównie jako efekt metabolizmu komórkowego.  Jego wysokie stężenie jest oznaką słabej cyrkulacji krwi. Po zdeponowaniu gazu w tkance, pierwszym efektem jest gwałtowne rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie przepływu krwi. Infuzja CO2 ponadto prowadzi do zwiększenia przepływu tlenu i składników odżywczych do danego obszaru oraz poprawy mikrokrążenia i odnowy komórek.

Odpowiedzią skóry jest realna zapalna, co prowadzi do stymulacji produkcji kolagenu. Rozpoczyna się re-modeling skóry z towarzyszącym kurczeniem się włókien kolagenowych, co skutkuje większą sprężystością skóry.

Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego danego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki, odnowienia komórek skóry, stymulacji syntezy kolagenu skórnego, a co za tym idzie do wygładzenia powierzchni skóry.

Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym (w zależności od okolicy) precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla za pomocą małej igły. Aparat, który używam w gabinecie, podgrzewa CO2 do temperatury zbliżonej temperaturze ciała, aby zmniejszyć uczucie dyskomfortu u klienta.

Obszar poddany zabiegowi może być delikatnie uwypuklony, naturalne jest lekkie zaczerwienienie, zasinienie i obrzęk. Od razu po zabiegu klient może wrócić do codziennych zajęć.

Wskazania:
– rewitalizacja oraz napięcie skóry,
– redukcja tkanki tłuszczowej,
– cellulit, lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej,
– rozstępy, blizny,
– starzenie się skóry,
– wiotkość skóry twarzy, szyi i drugiego podbródka,
– cienie pod oczami,
– worki i opuchnięcia pod oczami,
– odmładzanie skóry dłoni,
– zwiotczenie skóry po ciąży lub odchudzaniu,
– wypadanie włosów, wzmocnienie włosów np. po ciąży.

Przeciwwskazania:
– ciąża, karmienie piersią,
– niewydolność serca,
– choroby układu naczyniowego,
– choroby krwi,
– niewydolność nerek,
– niewydolność płuc,
– niewydolność wątroby,
– przeszczepy lub usunięcie organu,
– RZS,
– choroby nowotworowe (po 5 latach zgoda od lekarza),
– epilepsja (padaczka),
– jaskra.

Masz więcej pytań? Nie zwlekaj! Zapraszam do kontaktu oraz do umówienia się na wizytę.