ZABIEGI TLENOWE

W gabinecie używam aparat CRISS CARBO OXY, który jest wyposażony w moduł zabiegów tlenowych – oxybrazji, infuzji oraz masażu tlenowego.

 

OXYBRAZJA (mikrodermabrazja wodno-tlenowa)

To jeden z najbardziej innowacyjnych sposobów rewitalizacji skóry ze szczególnym zaleceniem dla cer wrażliwych, alergicznych i naczyniowych. Zabieg oxybrazji polega na złuszczeniu martwej warstwy naskórka za pomocą jednoczesnej aplikacji tlenu i strumienia soli fizjologicznej przy użyciu specjalnie skonstruowanego aplikatora. Tlen ma za zadanie pobudzić odbudowę włókien kolagenowych, które poprawiają elastyczność skóry i naczyń włosowatych oraz poprzez dezynfekcję zahamować rozwój trądziku. Sól fizjologiczna jest sterylnym roztworem chlorku sodu w wodzie o stężeniu 0,9%. Bardzo skutecznie łagodzi różnego rodzaju stany zapalne oraz nawilża i zmiękcza skórę.

Zabieg ten jest skuteczną, a zarazem w pełni bezpieczną metodą złuszczania naskórka umożliwiającą przeprowadzenie go u osób o cerze naczyniowej, delikatnej i wrażliwej.

Co ciekawe, zabieg oxybrazji można wykonać na twarz, szyję, dekolt, dłonie, plecy, skórę głowy – wszędzie tam gdzie masz problem!

ZABIEG JEST BEZPIECZNY DLA KOBIET W CIĄŻY.

Wskazania do zabiegu: 
– suchy, zrogowaciały naskórek,
– trądzik pospolity,
– łojotok,
– oczyszczanie skóry głowy,
– zaskórniki, zanieczyszczona skóra,
– wzmacnianie naczyń krwionośnych, terapia zimnem.

Przeciwwskazania:
– przerwana ciągłość naskórka (również po wykonanej depilacji),
– infekcje skóry (wirusowe, bakteryjne, grzybicze),
– nowotwory.

 

INFUZJA TLENOWA

Jest to zabieg bankietowy, który polega na dostarczaniu na powierzchnię skóry substancji aktywnych (m.in. witamin czy kwasu hialuronowego) za pomocą specjalnej dyszy z tlenem.

Zabieg jest bardzo przyjemny dla klienta i sprawia, że skóra jest rozświetlona, nawilżona i napięta. Jednocześnie mamy do czynienia z silnym dotlenieniem skóry, ponieważ podczas zabiegu wykorzystujemy tlen medyczny z butli.

Zabieg można wykonać na twarz, szyję, dekolt czy dłonie.

Można wykonać jako pojedynczy zabieg, ale najlepsze efekty daje w połączeniu z oxybrazją i masażem tlenowym.

W ostatnich latach infuzja tlenowa bardzo zyskała na popularności. Wiele osób chętnie wybiera tę metodę, gdyż jest bezpieczna, nieinwazyjna, skuteczna i jej efekty są natychmiastowe.

Wskazania:
– skóra szara, niedotleniona, zmęczona,
– skóra z oznakami starzenia,
– sucha, zrogowaciała skóra,
– skłonność do przebarwień,
– trądzik różowaty,
– skóra wrażliwa, naczyniowa.

Przeciwwskazania:
– alergia na składniki preparatu,
– infekcje wirusowe, grzybicze, bakteryjne.

MASAŻ TLENOWY

Masaż tlenowy jest rodzajem delikatnego masażu, który wykonujemy przy użyciu odpowiedniej dyszy w kształcie talerzyka z otworem w środku oraz pięknie pachnącego masełka do masażu. Masaż tlenowy może zastąpić masaż manualny, jednocześnie dotleniając skórę. Idealny dla cery wrażliwej, naczyniowej.

Przeciwwskazania:
– stan zapalny zatok,
– przeziębienie,
– podwyższona temperatura,
– opryszczka,
– stany zapalane skóry,
– nowotwory.

W gabinecie wykonywany najczęściej jako dodatek do oxybrazji i/lub infuzji tlenowej.

Pamiętajcie, że zabiegi tlenowe są świetnym rozwiązaniem zarówno dla skóry problematycznej, jak również doskonale się sprawdzają przed „wielkim wyjściem”, aby przygotować skórę pod cięższy makijaż.

Masz więcej pytań? Nie zwlekaj! Zapraszam do kontaktu oraz do umówienia się na wizytę.